Menü

BOYUN ESTETİĞİ

Boyun Estetiği boyun kısmını estetik görünüme sokarak ,sarkan derilerin azalmasını,  kırışıkların giderilmesini, fazla yağların alınmasın, ve konturların daha sağlıklı olmasını amaçlayarak yapılır. Boyun, kişilerin yaşlı ve şişman görünmesine yol açar ayrıca kişinin kilosu normal fakat boyunda yağ oranı fazlaysa kişi olduğundan daha yaşlı ve kilolu gözükebilir. Bu durumdan kurtulmanın yöntemi boyun germe adı verilen yöntemle kolay geçen bir ameliyattır.
Bu ameliyattan faydalanmak yaş gruplarına göre değişiklik gösterir.

Boyun Estetiği

Gençlerde çok sık kilo almaya bağlı sarkma, genetik olarak sadece boyunda yağlanma, çene kemiğinin küçük olmasına bağlı gıdıda yağlı görünüm, boyunun normalden kısa olması gibi sebeplerle Boyun Estetiği uygulanabilir.
Daha ileri yaşlarda kilo artışına bağlı şişmanlama , deri ve kasların deformeye uğraması, deride olan sarkmalar kilo artışına bağlı olan durumlarda gençlerde lokal yağ alma ile yapılır. Fazla yağlar alınarak gıdı bölgesindeki sarkma önlenir. İlerleyen yaşlarda yağ sarkmalarına deri ve kaslarda eşlik eder böylesi durumlarda hem kaslar toplanır hem de sarkan deri gerginleştirilir. Çenenin küçük olduğu durumlarda ise çene ucuna ufak bir protez konulur bu protez ile tahmin edilemeyecek derecede estetik bir görünüm sağlanır. Cerrahi müdahaleler genellikle çene altında bulunan çizgiden kulak arkasına doğru yapılır. Bazı durumlarda boyun askısı denilen yöntem yeterli olabilir. Boyun germe ameliyatları genel olarak yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılır. Yüzün alt kısmı gerilirken boyunda oluşan sarkmalarda düzeltilir. Germe işlemi lokal veya anestezi ile yapılabilir . Yaklaşık olarak bir saat sürer ve hasta yedi gün içinde kendini toparlar.

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.