Menü

CİLT GENÇLEŞTİRME YÖNTEMLERİ

Cilt gençleştirmede (anti aging) amaç dahasağlıklı ve genç cilde sahip olmaktır. Yaş ve güneş etkisi ile oluşan ciltlekelerinden, damar lezyonlarından arınmış daha diri, parlak, sıkı ve genç ciltoluşturmak için yapılan tüm işlemler cilt gençleştirme uygulamasıdır. Bu amaçlateknolojiyi de kullanarak yapılan pek çok yüz gençleştirme, cilt gençleştirmetedavi yöntemi vardır.

Muayene sonrası kişinin ihtiyacına göre, kişiye özel bir cilt gençleştirmeprogramı yapılması, istenen sonuca ulaşılmasını sağlar. Muayene sırasındaboyun, dekolte, eller v.s de kontrol edilir. Cildin ihtiyaçları tespit edilip,gerek hazırlanacak tedavi programı, gerekse tedaviyi destekleyecek ev ürünleribu ihtiyaç doğrultusunda hazırlanır.

Cilt gençleştirme (anti aging) amacıyla uygulanabilecek yöntemler nelerdir?

Fibroblast Hücre Gençleştirme:Kulak arkasından alınan3mm.lik bir dokudan fibroblast hücresi ayrıştırılıp üretilir. Hücre sayısıbelli bir düzeye ulaşınca özel teknikle o kişinin cildine enjekte edilir.Etkisi 4-5 sene devam eder. Yeni anti-aging uygulamalardan birisi olup Avrupa,Amerika’da ve Hollywood yıldızlarının en çok tercih ettiği yöntemlerin başındagelir.

KökHücre Uygulaması

Kişiden alınan kan ayrıştırılarak, kökhücreler elde edilir ve daha sonra istenen bölgelere verilerek cilt gençleşmesisağlanır.

Kimyasal Peeling

Deriyicanlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasalsolüsyonların cilde uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeysel tabakalarınayrılmasını sağlayan kimyasal solüsyonlar sürülür.

Lazerler

Kollagen stimülasyonu, leke tedavisi,damar tedavisi, ciltte bulunan lezyonların onarılması, kırışıklık tedavisi,cildin sıkılaşması v.s için kullanılmakta olan değişik lazerler mevcuttur. Herlazer, herkes için gerekli değildir.

Fototerapi

Cilt gençleştirme, leke tedavilerinde kullanılır.

Biomezoterapi, Mezolifting, Bio-Expander

Çeşitligelişen ürünlerin (vitaminler, HA, aminoasitler v.s) ihtiyaca göre doğrudancilt içine, cilt altına verilmesi yöntemidir.

PRP(Platelet Rich Plasma)

Ayrıştırılarak eldeedilen trombositten zengin plazmanın cilde verilerek, ciltteki hasarınonarılması yöntemidir.

Dermaterapi

Dermaroller kullanılarak verilen ürünlerleyapılan tedavi, cilt gençleştirme yöntemidir.

Dermafrac

Fototerapi ile dermaterapi yönteminin beraber uygulandığı özel cilt gençleştirme yöntemidir.

Ultrason ve Radyofrekans Yöntemleri: Sürekli gelişmekte olanameliyatsız estetik yöntemlerinin zamanla, ihtiyaca dönük, doğru uygulanmasıile daha genç, dinç ve sağlıklı görüntüye sahip olmak mümkündür.

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.