Menü

CİLT GENÇLEŞTİRME YÖNTEMLERİ

Cilt gençleştirmede (anti aging) amaç dahasağlıklı ve genç cilde sahip olmaktır. Yaş ve güneş etkisi ile oluşan ciltlekelerinden, damar lezyonlarından arınmış daha diri, parlak, sıkı ve genç ciltoluşturmak için yapılan tüm işlemler cilt gençleştirme uygulamasıdır. Bu amaçlateknolojiyi de kullanarak yapılan pek çok yüz gençleştirme, cilt gençleştirmetedavi yöntemi vardır.

Muayene sonrası kişinin ihtiyacına göre, kişiye özel bir cilt gençleştirmeprogramı yapılması, istenen sonuca ulaşılmasını sağlar. Muayene sırasındaboyun, dekolte, eller v.s de kontrol edilir. Cildin ihtiyaçları tespit edilip,gerek hazırlanacak tedavi programı, gerekse tedaviyi destekleyecek ev ürünleribu ihtiyaç doğrultusunda hazırlanır.

Cilt gençleştirme (anti aging) amacıyla uygulanabilecek yöntemler nelerdir?

Fibroblast Hücre Gençleştirme:Kulak arkasından alınan3mm.lik bir dokudan fibroblast hücresi ayrıştırılıp üretilir. Hücre sayısıbelli bir düzeye ulaşınca özel teknikle o kişinin cildine enjekte edilir.Etkisi 4-5 sene devam eder. Yeni anti-aging uygulamalardan birisi olup Avrupa,Amerika’da ve Hollywood yıldızlarının en çok tercih ettiği yöntemlerin başındagelir.

KökHücre Uygulaması

Kişiden alınan kan ayrıştırılarak, kökhücreler elde edilir ve daha sonra istenen bölgelere verilerek cilt gençleşmesisağlanır.

Kimyasal Peeling

Deriyicanlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasalsolüsyonların cilde uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeysel tabakalarınayrılmasını sağlayan kimyasal solüsyonlar sürülür.

Lazerler

Kollagen stimülasyonu, leke tedavisi,damar tedavisi, ciltte bulunan lezyonların onarılması, kırışıklık tedavisi,cildin sıkılaşması v.s için kullanılmakta olan değişik lazerler mevcuttur. Herlazer, herkes için gerekli değildir.

Fototerapi

Cilt gençleştirme, leke tedavilerinde kullanılır.

Biomezoterapi, Mezolifting, Bio-Expander

Çeşitligelişen ürünlerin (vitaminler, HA, aminoasitler v.s) ihtiyaca göre doğrudancilt içine, cilt altına verilmesi yöntemidir.

PRP(Platelet Rich Plasma)

Ayrıştırılarak eldeedilen trombositten zengin plazmanın cilde verilerek, ciltteki hasarınonarılması yöntemidir.

Dermaterapi

Dermaroller kullanılarak verilen ürünlerleyapılan tedavi, cilt gençleştirme yöntemidir.

Dermafrac

Fototerapi ile dermaterapi yönteminin beraber uygulandığı özel cilt gençleştirme yöntemidir.

Ultrason ve Radyofrekans Yöntemleri: Sürekli gelişmekte olanameliyatsız estetik yöntemlerinin zamanla, ihtiyaca dönük, doğru uygulanmasıile daha genç, dinç ve sağlıklı görüntüye sahip olmak mümkündür.

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.