Menü

DERMAPEN

Dermapen Tedavisi

Dermapen bir tedavi yöntemi değil , kullanılan orijinal patentli cihazın adıdır. ABD dan gelen ve FDA onaylı tek mikro iğneleme sistemidir. Piyasada ne yazık ki normal dermaroller ve Uzakdoğu ürünü dermapen benzeri cihazları orjinal diye tanıtan birçok yer var. Dermapen firması, bu şekilde reklam yapan ve orijinal kullanmayan yerlere gerekli yasal işlemleri yapmaktadır. Siz hastalar da cihazın üzerindeki dermapen yazısını mutlaka görünüz.

Orjinal Dermapen Kullanmak Neden Önemli

Dermapeni diğer mikro iğneleme sistemlerinden ayıran en önemli özellik, iğnelerin patentli diziliş formu ve keskinliğidir. Dermapen ile 2,5 mm derinlikte rahatlıkla işlem yapabilirken orijinal olmayan cihazlarda 2 mm derinlikte bile hastanın yüzünde çiziklere sebep olmaktadır.

Dermapen iğneleri titanyum olup bakteriyel bulaş riski yoktur. Orijinal olmayan cihazların başlıkları titanyum olmayıp bakteriyel bulaş riski oldukça fazladır.

Dermapen cilt yüzeyinde mikro hasarlar oluşturarak cildi yeniden iyileşme fazına sokar. Aynı zamanda cilt yüzeyinden verilen ürünün %100 e yakın verimlilikte cilt altına geçmesini sağlar. Bu sayede kullanılan ürünün etkinliği arttırılmış olur.

Dermapen İle Akne (Sivilce) İzleri Tedavisi

Akne izleri birçok insan için oldukça sıkıcı bir problem olup, tedavisi için kanıtlanmış yöntemlerden birisi de dermapen tedavisidir.

Dermapen ile akne izleri tamamen kaybolmaz, ancak gözenekleri ve cildi tamir ettiği için akne izlerinin çok büyük oranda kaybolmasını sağlar. Akne izleri tedavisinde dermapen ile beraber kullanılan büyüme faktörleri içeren özel ürünler sivilce izleri tedavisinin başarısını arttırmaktadır.

Akne izleri tedavisi seans sayısı ortala 6-8 seans olup, seans aralıkları 2-3 haftadır. Akne (sivilce) izleri tedavisi uygulaması yapıldıktan sonra 2-3 gün süren kızarıklıklarınız olmakta ve bu zaman zarfında uygulama yapılan alanlarının mutlaka güneşten korunması gerekmektedir.

Dermapen İle Leke Tedavisi

Güneş lekeleri ve doğum lekeleri, tedaviye en dirençli ama, doğru tedavi yöntemi kullanıldığında oldukça başarılı sonuçlar alınan bir problemdir.

Güneş lekeleri tedavisinde dermapen ile beraber uygun mezoterapi ürünleri kombine edilerek ürünlerin etkinliği arttırılır. Leke tedavisinde dermapenin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış olup, doğru cilt tipi ve doğru lekelerde kullanmak çok önemlidir.

Dermapen İle Cilt Gençleştirme

Dermapen sadece leke tedavisi ve sivilce izleri tedavisinde kullanılmaz. Aynı zamanda geniş gözenekleri sıkılaştırmak için ve cilt gençleştirme için de kullanılır.

Cilt gençleştirme kişiden kişiye seans sayısı değişmekle beraber ortalama 4-8 seans arasındadır. Dermapen ile cilt gençleştirme uygulaması seans aralıkları 3-4 hafta olup cilt tipinize uygun ürünlerle tedavi desteklenmektedir.

 

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.