Menü

DOLGU & KIRIŞIKLIK GİDERME

Dolgu

Cildin yaşlanmasıyla birlikte yağ kayıpları oluşur kollajen kayıplar meydana gelir. Cilt dokusundaki bağlardaki gevşemeyle birlikte çökme, sarkma ve gevşemeler meydana gelir, bunların sonuncunda derin kırışıklar oluşur. Dolgu bu çizgi ve kırışıkların azalması için bulunan bölgelere enjekte edilen dolgu veren ve hacim oluşturan doğal veya sentetik maddelere denir.

Günümüzde üretilen dolgu maddeleri hem hacim oluştururken aynı zamanda kollajen üretimini de tetiklemektedir. Dolgunun amacı ; derinleşen çizgilerin giderilmesi, göz altında oluşan çukurların kapatılması, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak için, çenenin belirginleşmesinde kullanılır.

Dolgu materyali olarak kişiden alına materyaller, havan ve insanda alınan dolgular, sentetik dolgular kullanılır. Dolgu uygulanmadan yarım saat öncesinde anestezik krem sürülür ve cilt temizlenir. Sonrasında enjektörle dolgu maddesi enjekte edilir. Dolgu cilt enfeksiyonu olanlara, alerjisi olanlara, on iki yaş altına ve hamilere uygulanmaz

Kırışıklık Giderme

Clostridium botilunum bakterisinin laboratuarda elde edilmesiyle oluşan ekzotoksindir. Sinir uçunu etkiler ve madde salınımını durdurur. İletimin durmasıyla etki başlar. Böylelikle istenmeyen kas hareketlerini ve ter salınımını azaltır. Genellikle yüz kırışıklarının giderilmesinde, aşırı terlemenin engellemesinde, yaşlılıkla oluşan bantların giderilmesinde kullanılır.
İnsanlar yaşamları boyunca duygularını ifade edebilmek için mimik kaslarını kullanır. Bu aşamada dinamik çizgiler oluşur sonrasında düz hale gelir böylelikle çizgilenmeler ortaya çıkar. Kaslara kırışıklık giderme uygulanarak çalışması yavaşlatılır, kas hareketlerini zayıflamasıyla katlanmaya bağlı oluşan çizgiler azalmaya başlar. Kırışıklık giderme uygulaması çok kısa bir sürede yapılır. Etkisi başlarda altı ay kadar sürer sonrasında uzayabilir zaman. Sinir sisteminde ve kas sisteminde rahatsızlığı olanlarda kırışık giderme uygulanmaz.

Dolgu ve Kırışıklık Giderme

Uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir’de bulunan Plastik ve Estetik cerrahi merkezlerine başvurabilirsiniz.

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.