Menü

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Günümüz erkeklerinde de kıl sorunlarından dolayı rahatsız olanlar ve istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen erkekler bulunmakta. Özellikle aşırı kıllanmanın olduğu erkekler artık dış görünümlerine önem verdiklerinden doları en az kadınlar kadar titiz davranmaktalar . Bu yolla aşırı kıllanmanın önüne geçmekte ve rahat bir hayat sürmekteler.

Erkeklerde Epilasyon yapılacak yerler

– Sakal üstü
– Kaş arası
– Kulak
– Ense
– Boyun
– Omuzlar
– Göğüs
– Sırt
– Kol
– Bacak
en sık uygulama yaptırılan bölgelerdir.
Özellikle belirtmek gerekir ki kıl yapısından dolayı erkeklerde lazer uygulamaları kadınlara nazaran daha da başarılıdır.

Erkeklerde Epilasyon Seans Sayısı;

Epilasyon uygulamalarında, seans sayıları kişinin kıl yapısına, yaşına vücut durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Ancak belirtmeden geçemeyeceğimiz şudur ki, bir seans yapılacak  lazer epilasyonla ıl ve tüylerden kurtulmak doğru bir cevap değildir ve hiçbir  gerçekci bir karşılığı yoktur. Sebebi ise, vücudumuzda ki tüy ve kıllar büyüme (anajen), dinlenme (telojen) ve dökülme (katajen) evrelerini geçirirler. Şayet lazer epilasyon uygulaması, Eğer bir kıl büyüme evresinde iken  uygulanıyorsa, o kılın o seansta tamamen olarak yok olması mümkün olabilir. Ancak tam tersi durumda ise yani  büyüme evresinde değilse dökülme sağlanamaz. Lazer Epilasyon seans sayıları bu nedenle artmakta ve seanslar arasında 1 – 2 ay gibi süreler öngörülmektedir.

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.