Menü

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon uzun yıllardır istenmeyen kılları yok etmekte kullanılan bir yöntemdir. Her kıl türü için uygun olan iğneli epilasyon daha çok inatçı ve normal lazer epilasyon ile yok olmayan kıllar için kullanılmaktadır. Günümüzde lazer epilasyonun yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte, daha çok lazer epilasyondan yanıt alınamayan ince, açık renkli veya beyaz kılların ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. Kılın köküne ve kıl şaftına yakın yerleşimli deri kök hücrelerine direkt yakıcı etkisi nedeniyle iğneli epilasyonda sonuçlar kalıcıdır.

İğneli Epilasyon Tekniği;
İğneli epilasyonda uygulama tekniği çok önemlidir. İlk olarak yapılan işlem; ince steril bir iğne ile kıl köküne girilerek, çok düşük akımlı bir elektrik gönderilir. Bu işlemden sonra tabiri caizse; kıl çekildiğinde tereyağından kıl çeker gibi, kıl kökten ayrılır ve gelir. Uygulama alanında kızarıklık, kabartı, bazen 1-2 gün süren küçük kabuklanma gözlenir

İğneli Epilasyon Sonrası;
İğneli epilasyonu takip eden 24 saat içinde, deriyi tahriş edebilecek parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerin sürülmemesi tavsiye edilir. Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için tedavi alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi önerilir.

İğneli Epilasyon için dikkat edilecek noktalar: 
Herkese ait özel bir iğne olmalı ve bu iğne, cilt kalınlığınıza uygun seçilmelidir.

İğne, kıl kökünü bulmalı ve doğru akım verilmelidir. Verilen elektrik kıl kökünü yakmalı ve sonra kişinin kılın çekildiğini hissetmemesi gerekir. Burası çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Çünkü kılın cımbızla çekildiği gibi bir durum oluşursa, o uygulama başarısızdır. Çünkü; hem kıl kökü yok olmaz hem de deri yanar.

Uygulama öncesinde ve uygulama sırasında hijyenik şartların sağlanması çok önemlidir.

İğneli epilasyon yaptıran kişinin 24 saat o bölgeye dikkat edip koruması gerekir.

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.