Menü

KİMYASAL PEELING

Cildimizi iyileştirmek, gençleştirmek ve canlandırmak için deri altına uygulanan bazı kimyasal solüsyonlar birleşimidir. Bu solüsyonladar  derinin, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit bulunur.  Ciltte soyulma olduktan sonra yeni deri gelir. Yeni gelen derinin rengi dokusu daha canlı, daha düzgün ve daha homojendir.

Kimyasal peeling ile neler tedavi edilebilir?

– Yaşa bağlı lekeler, çiller karaciğer lekeleri
-Kanset potansiyeli taşıyan kızarıklık
-Yanık yüzünden deride oluşan kırışıklıklar
-Gebelik lekeleri kimyasal peeling ile düzeltilebilir hatta iyileştirilebilir.
-Bunların yanı sıra, akne izlerini düzelmesine ve aknenin iyileşmesine yardımcı olur.

Nasıl uygulanır?

Kesinlikle steril bir ortamda, Yüz, boyun, göğüs, eller ve kollara hastanın derisinin durumuna göre bir asit solüsyonu seçilerek uygulanabilir. Cilt ilk olarak yağlarından temizlendikten sonra tedavi alanına uygulama yapılır. İşlem esnasında 5-10 dakika kadar hafif yanma ve batma görülebilir. Cok basit bir işlem olduğundan, uygulama sonrası günlük yaşama hemen dönülebilir. İstenilen sonuçları elde etmek için birkaç seans gerekebilir.

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.