Menü

3D Microblading Kıl Tekniği

Kaşların her daim önemli bir rolü olmuştur güzellik dünyasında. Kaşlar yüz ifadesini belirler ve kişiliği yansıtır, bakışları yumuşatır veya sertleştirir. Kaşlar hüzünlü ya da mutlu ifade verebildiği gibi, yorgun ya da genç ve dinamik bakışlarda kazandırabilir. Genetik faktörlerden dolayı kaşlarınız ince, veya yanlış kaş alımından dolayı artık seyrek çıkıyor ve siz bu yüzden her sabah kaşlarınızı dakikalarca uygun forma kavuşturabilmek için zamanınızı harcayıp bıktıysanız eğer, o halde microblading tam da size göre bir yöntem .Dolgun kaşlara kavuşmak artık hayal değil.

 

Kalıcı makyajda günümüzün son trendi olan ‘Microblading’, kadın ve erkeklerde, her cilt tipine ve yılın her döneminde uygulanabilen manuel (el metodu) bir uzakdoğu yöntemidir.

 

Bu harika yöntemin ultra ince iğneleri sayesinde, gerçek kıl kalınlığında (3d) kıl efektleri yaratılır ve kaşlarınız kaş kıllarınızdan ayırılmaksızın doğal bir görüntüye sahip olur.

 

Kişinin kaş kılı rengi ve ten rengine uyumlu olarak seçilen microblading’e özel boyalar iğnelerle itina ile cilt altına (epidermis ile dermis arasına) aktarılır.

 

Microblading’in ömrü her kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 6 ay ile 1,5 yıl arasıdır.

 

 

Microblading yöntemi

Uygulama süresi totalde yaklaşık olarak 1,5 saat sürmekle birlikte 3 aşamadan oluşmaktadır:

 

1- Kişinin istekleri doğrultusunda yüz şekline yakışacak, doğru ölçüler ile kaş şekli çizilerek, bir ön çizim yapılır.

 

2- Doğru şekile karar verildikten sonra kaşların üzerine 20 dakika boyunca ağrıyı minimuma indirmek amaçlı lokal olarak bir krem sürülüp bekletilir.

 

3) Artık kaşlar microblading aşamasına hazır haldedir ve manuel microblading kalemin başlığına steril iğne takılarak uygulama başlar ve kaşların doğal kıl yönleri baz alınarak kıl efektleri verilerek çizimler yapılır.

 

İşlem bitiminde bir ay sonrasına bir rötuş randevusu verilir ve o gün, yapılan işlemin üzerine, tazeleme yapılır. Böylelikle kalıcı makyaj artık sabitlenmiş olur.

 

 

 

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.