Menü

3D Microblading Kıl Tekniği

Kaşların her daim önemli bir rolü olmuştur güzellik dünyasında. Kaşlar yüz ifadesini belirler ve kişiliği yansıtır, bakışları yumuşatır veya sertleştirir. Kaşlar hüzünlü ya da mutlu ifade verebildiği gibi, yorgun ya da genç ve dinamik bakışlarda kazandırabilir. Genetik faktörlerden dolayı kaşlarınız ince, veya yanlış kaş alımından dolayı artık seyrek çıkıyor ve siz bu yüzden her sabah kaşlarınızı dakikalarca uygun forma kavuşturabilmek için zamanınızı harcayıp bıktıysanız eğer, o halde microblading tam da size göre bir yöntem .Dolgun kaşlara kavuşmak artık hayal değil.

 

Kalıcı makyajda günümüzün son trendi olan ‘Microblading’, kadın ve erkeklerde, her cilt tipine ve yılın her döneminde uygulanabilen manuel (el metodu) bir uzakdoğu yöntemidir.

 

Bu harika yöntemin ultra ince iğneleri sayesinde, gerçek kıl kalınlığında (3d) kıl efektleri yaratılır ve kaşlarınız kaş kıllarınızdan ayırılmaksızın doğal bir görüntüye sahip olur.

 

Kişinin kaş kılı rengi ve ten rengine uyumlu olarak seçilen microblading’e özel boyalar iğnelerle itina ile cilt altına (epidermis ile dermis arasına) aktarılır.

 

Microblading’in ömrü her kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 6 ay ile 1,5 yıl arasıdır.

 

 

Microblading yöntemi

Uygulama süresi totalde yaklaşık olarak 1,5 saat sürmekle birlikte 3 aşamadan oluşmaktadır:

 

1- Kişinin istekleri doğrultusunda yüz şekline yakışacak, doğru ölçüler ile kaş şekli çizilerek, bir ön çizim yapılır.

 

2- Doğru şekile karar verildikten sonra kaşların üzerine 20 dakika boyunca ağrıyı minimuma indirmek amaçlı lokal olarak bir krem sürülüp bekletilir.

 

3) Artık kaşlar microblading aşamasına hazır haldedir ve manuel microblading kalemin başlığına steril iğne takılarak uygulama başlar ve kaşların doğal kıl yönleri baz alınarak kıl efektleri verilerek çizimler yapılır.

 

İşlem bitiminde bir ay sonrasına bir rötuş randevusu verilir ve o gün, yapılan işlemin üzerine, tazeleme yapılır. Böylelikle kalıcı makyaj artık sabitlenmiş olur.

 

 

 

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.