Menü

ND-YAĞ LAZER EPİLASYON

ND-YAĞ Lazer Nedir?

Nd-Yağ lazer 1064 nm dalga boyunda ve kramoforu hemoglabinolan yani kan ve kan damarları tarafından emilen dolayısıyla destrüktifetkisini damarlar üzerinde gösteren bir lazer türüdür.Lazerle damar tedavisi vekılcal tedavisi için en etkili lazerdir.

ND-YAĞ Lazer ile inceve açık renkli tüylere epilasyon uygulaması yapılır mı?

Nd-Yağ ile lazer epilasyonun önemli avanajlarından birtanesin de ince ve açık renkli tüylere de etkin bir şekilde epilasyonuygulaması yapabilmesidir.Çünkü etki mekanizması tüyün rengi ve kalınlığıüzerinden almaktır.Bu sebeple Alexandrite sonrası incelen tüylerin kalıcıepilasyonu için ideal bir sistemdir ve lazer epilasyon merkezlerinde bulunmasıgereken bir lazer türüdür.

Koyu ve bronzlaşmış tenlerde Nd-Yağ lazer kullanılabilir mi?

Evet Nd-Yağ lazerlerin diğer bir avantajı bronz tenlerde çokdaha güvenli uygulamalar yapılabilmesi ve yanık ihtimalinin daha düşükolmasıdır.

Nd-Yağ Lazer

Nd-Yağ lazer sistemleri lazer epilasyon yanında, 4-5 mm kalınlığa kadar varislerin tedavisinde , cilt altı kollojen üretimini uyararak kırışıklık tedavisinde (lazer genesis) amacıyla da kullanılır. Cilt yanığı,lekelenme gibi komplikasyon ihtimali bu sınıf lazerlerde oldukça düşüktür.

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.