Menü

SAKAL BIYIK & FAVORİ EKİMİ

Yüz bölgesinde bulunan sakal, bıyık, favori gibi kıl kökleri de tıpkı saçlarımızda olduğu gibi genetik faktörlerden etkilenmektedir. Bu kıl kökleri genel olarak ergenlik dönemine girdikten sonra yaklaşık 3-4 sene boyunca sakal ve bıyık bölgesinde gelişim gösterir. Ancak hormonsal değişiklikler, bazı otoimmun hastalıkları ve ya cilt rahatsızlıkları sebebiyle bu bölgelerde dökülme gözlemlenebilir.
Saç dökülmesinde olduğu gibi, sakal ve bıyık dökülmelerinde de en net çözüm ekimdir. Hormonların bazal seviyeye ulaştığı yirmili yaşlardan itibaren her erkek sakal ekimi yaptırabilir.
Seyrek sakal sorunu için 1,000 greft yeterli olabilirken, yarım köselik, tam köselik gibi durumlarda yaklaşık olarak 3000 – 4000 grefte ihtiyaç duyulmaktadır.
İşlem sırasında ekilecek kıl kökleri ense bölgesinden özenle seçilir. Özellikle tekli ya da çiftli graftler toplanmalıdır. Daha fazla kıl kökü barındıran graftler yüz bölgesinde doğal olmayan sonuçlara sebep olur. Ekim esnasında kanallar oldukça ince uçlarla açılmalıdır. Aksi takdirde yüzde çukurcuklar oluşabilir.
Sakal ve bıyık ekimi lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında veya sonrasında kişi herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Operasyondan 1 hafta sonrasında sonra greftlerin alındığı ense bölgesinde ve işlem yapılan yüz bölgesinde hiçbir iz kalmamaktadır. İşlemi takip eden ilk ünlerde ekim yapılan bölgede oluşan küçük kızarıklıklar, kabuklanmalar ortalama 10 gün içerisinde tamamen ortadan kalkar.
Ekimden sonraki ilk 1 ay içerisinde ekilen kıl kökleri büyük ölçüde dökülür. Bu dökülme ardından yeni sakallar 3. Ay itibariyle çıkmaya başlar. İlk 6 ay içerisinde ekilen sakalların büyük bölümü çıkmış olur.

0530 177 4001' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.