Menü

AKNELİ CİLT BAKIMI

– Topikal (Krem)Tedavi
– İlaç Tedavisi
– Mezolifting (Cilt Mezoterapisi)
– Kimyasal / Bitkisel Peeling
– Medikal Cilt Bakımı Tedavisi
– Co2 Fraksiyonel Lazer

  • Topikal (Krem)Tedavi

Topikal tedavi, ilaçların deriye değişik yöntemlerledoğrudan uygulanmasıdır. Ergenlik döneminde görülen akneler (fizyolojik akne)ve sivilceler genellikle topikal tedaviye olumlu yanıt verirler.

  • İlaç Tedavisi

Topikal tedavinin yanıt vermediği durumlarda ağızdanilaç tedavisi kullanılabilir. Ağızdan ilaç kullanımı orta derecede ve şiddetliaknesi olan hastalar için önerilmektedir. Bu tür ilaçlar sıklıkla topikaltedavi ile birlikte kullanıldığında daha iyi sonuç verir.

  • >>Mezolifting (Cilt Mezoterapisi)

Dıştan uyguladığınız kremler, daha çok cildin üsttabakasını nemlendirip besler. Ancak cildin asıl canlılığını ve destek görevinisağlayan, kozmetik görünüm açısından beslenmeye ve neme ihtiyacı olan hücreleralt deride bulunur. Mezolifting, enjeksiyon yoluyla derinin bariyerfonksiyonunu aşıp alt tabakasına ulaşması sayesinde akne tedavisinde dahaetkili bir başarı sağlamaktadır.

  • >> BitkiselPeeling

Akneler için yapılan yüzeysel peeling ise salisilikasitlerle (BHA’lar) yapılan peelinglerdir. Bu madde daha yüzeysel olarakepidermisi (cildin en üst tabakasını) etkiler. Daha çok akne, siyah ve beyaznokta tedavisinde ve ikincil olarak lekelerin tedavisinde de tercihedilmektedir. Bitkisel Peeling uygulamaları 2-3 hafta aralıklarla 6-10 seansyapılır. Mezolifting (cilt mezoterapisi) sonrası tamamlayıcı olarak tauygulanır.

  • >> MedikalCilt Bakımı Tedavisi

Cilt bakımında cildin nem oranının dengelenmesi, akneve dış etkenlerden korunması için vitaminler ve antioksidanlar içerenprofesyonel ürünler kullanılıyor. Mezolifting (cilt mezoterapisi) sonrasıtamamlayıcı olarak ta uygulanır.

  • Co2 FraksiyonelLazer

Akne izleri (sivilce) ve çukurları, yara ve yanıkizleri ve deri çatlaklarının görüntüsünün düzeltilmesinde kullanılan etkili birtedavidir.

Akne Oluşumunu Önlemek için Uyarılar

– Yorgunluk vestresin; stres hormonlarını ve dolaylı olarak yağ yapımını artırdığıbilinmektedir. Yorgunluk ve stresten olabildiğince uzak kalmaya çalışın.

– Uyku esnasında cilt beslenmekte ve kendini yenilemektedir. Bu yüzden uykunuzuiyi almaya özen gösterin.

– Egzersiz herşeyden önce genel sağlık için çok yararlıdır. Kan dolaşımınıhızlandırır ve cildin de aralarında bulunduğu hayati organlara daha fazlaoksijen gitmesini sağlar. Egzersizden sonra yüzünüzde biriken ve bakterileriçin ortam yaratan yağ ve teri mutlaka dikkatlice yıkayın. Aksi takdirdeaknelerin artması mümkündür.

– Su, vücut ve ciltteki hücrelerin içeriğinin önemli bir bölümünü oluşturur,toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır ve besinlerin vücutta taşınmasınısağlar. Su içmek akneleri yok etmez ama cildin sağlığını korumaya yardımcıolur.

– Saunalardan ve havalandırması olmayan mutfaklardan uzak durun.

– Akneleri sıkmayın, üzerindeki deriyi ve iltihaplı kısımları koparmayın.

– Ellerinizi sık sık yıkayın. Zaman zaman çok güçlü bir istek duysanız bileakneleri sıkmayın. Okurken, televizyon izlerken ya da ders çalışırkenellerinizin yüzünüzden uzak tutmasına özen gösterin.

-Yüzünüzü günde iki defa dermatoloğunuzun önerdiği bir sabunla yıkayın.Havlunuzu her gün değiştirin. (Nemli havlu bakterilerin üremesi için çok uygunbir ortamdır).

– Haftada en az iki kez saçınızı yıkayın. Uyurken saçlarınızı yüzünüzden uzaktutmaya çalışın. Gün içinde saçlarını yüzüne değmeyecek şekilde toplayın.

– Aşırı güneşlenmeyin.

– Dermatologla olan randevularınızı düzenli olarak takip edin. Nelerindenendiğini ve nasıl sonuç verdiğini kaydedin. Tedaviyi yarım bırakmayın.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.