Menü

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

ALEXANDRİTE LAZER NEDİR

755nm Alexandrite lazer koyurenkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelereaktararak ısı enerjisine dönüşürler. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülündeyerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafındantutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisiile kıl folikülünü tahrip etmektir. Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökühücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantreolduğundan cildin zarar görmesi engellenir.

Lazerepilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafındanemilme özelliğine sahiptir.Lazer sistemleri içerisinde (Alexandrite,diode,ndyag) 755 nm Alexandrite melanin tarafından en iyiemilen lazer olduğu için ,Alexandrite lazer sistemiyle lazer epilasyondaherzaman daha başarılı sonuçlar alındığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

ALEXANDRİTELAZER EPİLASYON NASIL YAPILIR

Lazer epilasyon yapılacak alantraş makinası ya da jilet ile cımbız tutacak şekilde kısaltılır. Kullanıcı veuygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır.Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Sonra kullanıcı el aleti yardımı ile lazeruygulamasına başlar.

Lazer makinası içinde oluşanlazer ışığı el aleti ile cilde ulaştırılır. Her lazer atışı ciltte belli biralanı tarar. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümüile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleriyeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder.

Lazer epilasyon uygulananvücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün bir kısmı vücutbölgesine göre değişmekle birlikte dinlenme zamanındadır. Lazer epilasyonseansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etkiedebilmektedir.

Dinlenme halindeki kıl kökü lazerepilasyon uygulamasından etkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir. Buyüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayanuygulamalar yapılmak zorundadır. Ana seans aralarında 15-20. günlerde rötuşseansı yapılmalıdır. Çoğunlukla 1-2 ay arayla yapılan ortalama 6 uygulama sonuçiçin yeterlidir.

 ALEXANDRİTE ÖZELLİKLERİ NELERDİR

Alexandrite lazerlerbütün lazerlerin genel teknik özelliklerine sahiptir . Lazer aletinin içindeki lambada lazer enerjisi üretilir . Bu teknolojiye flash lamb teknolojisidenmektedir . Üretilen lazer enerjisi bazı ayna düzenekleriyle toplanır.Aynalar yardımıyla bir araya toplanan lazer ışınları fiber kablo ismi verilenözel bir kablo ile başlığa aktarılır . Bu başlık ile kullanıcı lazer ışınlarınıistediği yere istediği gibi hızda atış yapabilir.

Alexandrite lazerde enönemli faktör Enerji ve Milisaniye değerleridir.Enerji lazer şiddetinin cildehangi dozda verileceğini ayarlamak için kullanılır,Milisaniye ise cilde verilen enerji değerinin ciltte ne kadar kalması gerektiğini ayarlayan enönemli faktörlerdendir.Bunların yanısıra işlemlerdeki süreyi kısaltmak içinspot genişliğinin büyük olması gerekmektedir.

ALEXANDRİTE NASIL YAPILIR İŞLEMLERİ NELERDİR

Lazer epilasyonyapılacak alan traş makinası ya da jilet ile cımbız tutacak şekilde kısaltılır.Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlüklertakılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Sonra kullanıcı el aleti yardımı ilelazer uygulamasına başlar. Lazer makinası içinde oluşan lazer ışığı el aletiile cilde ulaştırılır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazeratışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Busayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretmefonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder.

Lazer epilasyonuygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün birkısmı vücut bölgesine göre değişmekle birlikte dinlenme zamanındadır. Lazerepilasyon seansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerineetki edebilmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasındanetkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir. Bu yüzden bölgeye göredeğişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalar yapılmakzorundadır. Ana seans aralarında 15-20. günlerde rötuş seansı yapılmalıdır.Çoğunlukla 1-2 ay arayla yapılan ortalama 6 uygulama sonuç için yeterlidir.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.