Menü

BAYANLARDA LAZER EPİLASYON

Vücutta bulunan istenmeyen kıl veya tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemi olan lazer epilasyon, estetik işlemlerinin en çok tercih edilen hizmetleri arasındadır. Kullanılan lazer ışınları sayesinde genital bölge, bacak, sırt, koltuk altı ve yüz gibi yerlerdeki tüylerden tamamen kurtulmanız mümkün. Lazer epilasyon fiyatları ve yöntemleri için Slim Fit Estetik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz, bu yazımızda sizlere lazer epilasyon hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını ve lazer epilasyon yöntemlerini anlatacağız.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Bir çok uygulama yöntemi bulunan lazer epilasyon, kadın yada erkeklere uygulanabilir. İstenmeyen tüylerin temizlenmesi için tüy köklerine lazer ışınları gönderilerek gerçekleştirilen epilasyon yöntemi ağrı ve acı hissi yaşatmaz. Lazer epilasyonun ağda ve jilete karşı en büyük avantajı ise kalıcı çözüm olmasıdır. 3 aşamada gerçekleştirilen lazer epilasyon işleminde öncelikle ön inceleme yapılarak hastanın tüy/kıl yapısı incelenir daha sonra hangi yöntemle lazer epilasyonun yapılacağı kararlaştırılır. Yazımızın sonraki bölümlerinde lazer epilasyon çeşitlerini öğrenebilirsiniz, epilasyon yapılacak cilt yüzeyindeki tüyler özel jiletle temizlendikten sonra hassasiyeti azaltmak için krem ve jel sürülerek ışınlama işlemi başlatılır. Tüm bu işlemler başlamadan önce hem işlemi yapan doktora hemde hastaya özel gözlük takılır. Hijyen tüm estetik işlemlerinde olduğu gibi lazer epilasyon uygulanırken de son derece önemlidir.

Lazer Epilasyonda En Çok Tercih Edilen Bölgeler
Lazer epilasyon ülkemizde tam 15 senedir aktif olarak uygulanan bir yöntemdir ağırlı olarak kadınların tercih ettiği lazer epilasyon sırasıyla;

  1. Bacak
  2. Kol (Koltuk altı)
  3. Sırt
  4. Genital Bölge
  5. Kalça

Bölgelerine yaptırılmaktadır. Aşağıdaki veriler son üç yıla ait olup Slim Fit için özel olarak düzenlenmiştir. Bu grafik başka estetik merkezlerinde farklılıklar gösterebilmektedir. Özellikle yaz aylarında kadınlar bacak ve bikini bölgesine lazer epilasyon yaptırmak istiyor.

Lazer Epilasyonu Herkes Yapabilir Mi?
Oldukça dikkat gerektiren ve hatalı bir işlemin cilt kanserine yol açabileceği bir işlem olan lazer epilasyonu kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Günümüzde bir çok alış veriş sitesinde lazer epilasyon cihazının satışını görüyoruz fakat bilinçsizce uygulanan, yanlış seçilmiş cihazlar ve düzensiz seans uygulamaları nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Her gün televizyonlarda yanlış yapılan estetik işlemlerinden dolayı mağdur olan bir çok kişiyi görebiliyoruz özellikle lazer epilasyon gibi ışınların kullanıldığı cihazlar bilinçsiz kullanıldığı taktirde geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilmektedir.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?
Toplumumuzda yıllardır lazer epilasyon kanser mi yapar? Lazer epilasyon cilde zararlı gibi çeşitli hurafeler dolaşmaktadır. Slim Fit olarak lazer epilasyonda kullandığımız tüm cihazlar FED onaylıdır ayrıca periyodik olarak yurt dışına göndererek gerekli bakım ve temizlikleri yapılmaktadır. Elbette estetik sektöründe “merdiven altı” diye tabir edilen ve insan sağlığını hiçe sayan firmalar bulunuyor bu firmalar düşük fiyatlar vererek insanların aklını çelmektedir bu yüzden lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Lazer Epilasyon Güncel Fiyat Listesi
Her estetik operasyonu olduğu gibi lazer epilasyon fiyatları da kişinin cildine göre farklılıklar göstermektedir. Tüyün rengi, epilasyon yapılacak bölgenin miktarı, tercih edilecek lazer epilasyon cihazı ve seans süresi fiyat belirlemede en önemli etkenler arasındadır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı yönetmeliği gereğince estetik merkezleri Web sitelerinde fiyat belirtilmesi yasaktır detayları http://www.saglik.gov.tr/TR,10432/guzellik-ve-estetik-amacli-saglik-kuruslari-hakkinda-yonetmelik.html adresinden inceleyebilirsiniz.

Kimlere Uygulanır?
Lazer ışınlarına alerjisi olmayan ve 18 yaşından büyük herkese lazer epilasyon işlemi uygulanabilir. Aşağıdaki videoda uygulama yöntemini görebilirsiniz;

Lazer Epilasyon Öncesi
Işınların kıl köklerine daha iyi ulaşması için kılların bir miktar uzaması gereklidir, operasyona karar verdikten sonra doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uymalısınız ayrıca solaryum veya çeşitli kimyasal maddeleri cildinizde uygulamamalı ve güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmamalısınız. Lazer epilasyon cerrahi bir işlem olmadığı için düzenli olarak kullandığınız ilaçlara devam edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası
Uygulama sonrasında bir süre işlem yapılan bölgeye makyaj veya kimyasal ilaçlar sürülmemelidir. Ayrıca bölgeyi sürekli temiz tutmak ve doktorunuzun önerilerini uymanız da epilasyon sonrası yapmanız gerekenler arasındadır. İşlem bittikten hemen sonra günlük faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Ayrıca güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamalısınız, epilasyonun yapıldığı bölgede her hangi bir morluk yada aşırı şişlik görüldüğünde mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Lazer Epilasyon Türleri ve Cihazları
Alexandrite : Lazer cihazları uzmanların tavsiye ettiği ve en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarıdır bu iki üründe FDA onaylı olup Türkiye’de aktif olarak kullanılmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu cihazlara sahip olmak tüylerden kurtulacağınız anlamına gelmemektedir. Bu cihazları mutlaka epilasyon eğitimi almış kişilere yaptırın.

Diode : Koyu renkli kıllardan kurtulmak için kullanılan ve etkisi kanıtlanmış bir lazer epilasyon cihazıdır. Işın hacmi 750 MM olduğu için zor ve inatçı kıl köklerine derinlemesine iner ve bir kaç seansta kıllarınızdan tamamen kurtulmanıza yardımcı olur.

Nd:YAG Lazer : Tüm kıl ve cilt tipleri için ideal olan bu cihaz daha büyük ışın hacmine sahiptir.

Lazer Epilasyon Seans ve Süreleri
Seans ve süreleri cilt yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle sert ve koyu renkli kılların kalıcı olarak yok edilmesi normal seans sürelerinden daha uzun olabilir. Genel olarak bakıldığında ise 5 ile 8 seans arasında bir sürede tüylerinizden kurtulabiliyorsunuz.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.