Menü

BOYUN ESTETİĞİ

Boyun Estetiği boyun kısmını estetik görünüme sokarak ,sarkan derilerin azalmasını,  kırışıkların giderilmesini, fazla yağların alınmasın, ve konturların daha sağlıklı olmasını amaçlayarak yapılır. Boyun, kişilerin yaşlı ve şişman görünmesine yol açar ayrıca kişinin kilosu normal fakat boyunda yağ oranı fazlaysa kişi olduğundan daha yaşlı ve kilolu gözükebilir. Bu durumdan kurtulmanın yöntemi boyun germe adı verilen yöntemle kolay geçen bir ameliyattır.
Bu ameliyattan faydalanmak yaş gruplarına göre değişiklik gösterir.

Boyun Estetiği

Gençlerde çok sık kilo almaya bağlı sarkma, genetik olarak sadece boyunda yağlanma, çene kemiğinin küçük olmasına bağlı gıdıda yağlı görünüm, boyunun normalden kısa olması gibi sebeplerle Boyun Estetiği uygulanabilir.
Daha ileri yaşlarda kilo artışına bağlı şişmanlama , deri ve kasların deformeye uğraması, deride olan sarkmalar kilo artışına bağlı olan durumlarda gençlerde lokal yağ alma ile yapılır. Fazla yağlar alınarak gıdı bölgesindeki sarkma önlenir. İlerleyen yaşlarda yağ sarkmalarına deri ve kaslarda eşlik eder böylesi durumlarda hem kaslar toplanır hem de sarkan deri gerginleştirilir. Çenenin küçük olduğu durumlarda ise çene ucuna ufak bir protez konulur bu protez ile tahmin edilemeyecek derecede estetik bir görünüm sağlanır. Cerrahi müdahaleler genellikle çene altında bulunan çizgiden kulak arkasına doğru yapılır. Bazı durumlarda boyun askısı denilen yöntem yeterli olabilir. Boyun germe ameliyatları genel olarak yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılır. Yüzün alt kısmı gerilirken boyunda oluşan sarkmalarda düzeltilir. Germe işlemi lokal veya anestezi ile yapılabilir . Yaklaşık olarak bir saat sürer ve hasta yedi gün içinde kendini toparlar.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.