Menü

DİNAMİK ASKI

Yüz Germe Ameliyatları Yerini Dinamik Askılama Yöntemine Bırakıyor

Kilit askı olarak da bilinen dinamik askı yöntemiyle zaman içerisinde yüzünüzde meydana gelen sarkmaları, kırışıklıkları ve çizgileri ameliyat olmadan ortadan kaldırabilirsiniz. Ortalama 5 yıl ömrü olan esnek ve biyolojik olarak cilde uyumlu özel bir askı ipinin kullanıldığı bu yöntem; çene bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesi, kaşların kaldırılması, yüze şekil verilmesi, boyun bölgesindeki gevşemelerin sıkılaştırılması, mimikler nedeniyle burun ve dudak kenarında oluşan çizgilerin düzeltilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Dinamik Askı Yöntemi Nedir?

Yüz germe ameliyatının cerrahi olmayan alternatifleri arasında yer alan dinamik askı yöntemi; biyolojik uyumluluğu olan özel askı iplerinin cilt altında ilerleyerek kırışıklıkların azaltılmasını sağlayacak noktalara yerleştirilmesidir. 5 yıl kalıcılığı olan, çok katmanlı ve dayanıklı askı ipleri dikiş ya da kesi atılmadan cilt altına yerleştirilir. Böylece hastaların ameliyat sonrası iyileşme döneminde yaşadıkları sıkıntılar da engellenmiş olur.

Dinamik Askılama Yöntemi Kimlere Uygulanır?

Yüzün doğal ifadesini koruyarak kişiyi gençleştiren ve zamanın izlerini silen dinamik askı yöntemi yüz germe ameliyatı için sağlık durumu uygun olmayan, ameliyat olmak istemeyen ve yüzünde meydana gelen değişimler dinamik askı ile çözülebilecek nitelikte olan kişilere uygulanmaktadır. Dinamik askı her ne kadar genellikle kozmetik amaçla kullanılsa da yüz felci geçiren ve kaslarının kontrolünü kaybeden hastalarda da uygulanmaktadır. Bu durumda amaç hastayı genç göstermek değil kullanılamayan kaslar nedeniyle bozulan yüz asimetrisini düzeltmektir.

Dinamik Askı Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Dinamik askı yönteminin en büyük avantajı cerrahi bir yöntem olmamasıdır. Profesyoneller tarafından gerçekleştirildiği takdirde; kanama, enfeksiyon ve komplikasyon oluşma riski bulunmaz. Kişilerde cerrahi kesiler açılmadığı için iz kalma gibi bir ihtimal de söz konusu değildir. Doğal olarak iyileşme süreci kısadır ve operasyon lokal anestezi altında yaklaşık 45 dakikada sonlandırılır.

Dinamik askı yönteminde biyolojik uyumlu silikon ipler kullanılır. Bu ipler oldukça dayanıklıdır ve vücut için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Esnek yapıya sahip olduğu için mimikleri engellemez, kopmaz ve yüzün doğal ifadesini bozmaz..

Dinamik askı yaptıranlar kırışıklardan, cilt gevşemelerinden ve mimik çizgilerinden kurtulurlar. Doğallıklarında hiçbir azalma olmadan gençleşmenin tadını çıkarabilirler.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.