Menü

DÖVME SİLME

Dövme çıkaracak kişi ileride daha büyük sorunlar yaşamaması için mutlaka ve mutlaka bir sağlık kuruluşunda(hastane, poliklinik vs. ) işlemini yaptırmalıdır.

Lazerle Dövme Silme Dövme İzi Giderilmesi

Dövmede , boya partikülleri dermal bölgede kalıcı olarak yerleşmektedir. Çok çeşitli şekillerde ve renklerde yapılabildiği gibi çok çeşitli derinliklere de yapılabilmektedir. Tedavisinde önemli olan birkaç parametre vardır. En önemlisi de renk ve derinliktir profesyonel dövmeler genellikle cildin alt tabası olan dermis içinde iken profesyonel olmayan yani tabanca ile yapılmamış dövmeler genellikle daha derinlerde bulunmaktadır. Dövme tedavisinde bu önemli bir noktadır çünkü boya ne kadar yüzeyde ise tedavisi de o kadar hızlı olmaktadır.

Dövmenin Türleri

Dövmeler değişik renkte olurlar. Bu renkler için değişik maddeler kullanılır. Dövmedeki her renk için farklı dalga buyunda lazer kullanılır Bu yüzden dövmede kullanılan renklerin lazerle dövme silme işlemine yanıtları farklıdır. Değişik dalga boylarına sahip Q-switched lazer ışınları, uzun bir zamandan bu yana dövme çıkarılması işleminde kullanılmaktadır..

Nanosaniye (bir saniyenin milyarda biri) süreli darbelerle, çeşitli renkleri hedefleyebilen Nd-yag Q-switch, dövmeye şeklini veren pigmentleri hedef alarak , pigment partiküllerini çok ufak parçalara ayırır.

Lazer Uygulamasından Sonra Dövmenin Durumu

Uygulama sonrasındaki haftalar içinde bu parçalanarak ayrıştırılan boya partikülleri epidermal ve lenfatik yollardan degrade olmaktadır. Derinin ışınıma maruz kalan kısmı işlemden hemen sonra 10 ila 20 dakika içinde solmaktadır. Bunu takiben, 1-3 hafta içinde tamamen dökülerek Dövmelerin deriden silinmesi için genellikle ilk uygulamadan sonra 6-8 hafta yeterlidir, ihtiyaca göre ek uygulamaya geçilir.

Dövmede Rengin Önemi

Prensip olarak önce siyah ve mavi renklerin tedavisi yapılır, daha sonra diğer renklere başlanır.. Seans sayısı uygulama yapılacak dövmenin profesyonel veya amatör yapılmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dövme silme işlemi ile ilgili dikkate alınması gereken en önemli konu, uzman ve deneyimli ellerde yapılması gereken bir işlem olduğudur.

Q-switched ND-YAG lazerlerinin, uygulamadaki etkinliği yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda da evrensel ölçülerde kanıtlanmıştır. Q-switched Nd- YAG lazeri ışın demetlerinin derideki melanin pigmenti tarafından güçlü bir biçimde absorbe edilebilmesi sayesinde bu cihazlar, doğal pigmentlere sahip cilt lezyonlarının tedavisinde de ayrıca kullanılmaktadır.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Normal bir dövmenin Nd-Yag Q- switch lazerle çıkarılması en fazla 2 dakikadır.agrı duyumsaması kişiye özeldir.genelde cok düşük bir agrı hissi oluşmaktadır.

Dövme Silme İşlemi Sonrasında Deride İz Kalır Mı?

Lazer ile yapılan dövme silme tedavilerinde vakaların büyük cogunlugunda kalıcı bir lekenme veya iz gelişmemektedir . fakat her tıbbi işlem beraberinde belli riskleri getirir. Uygulama öncesi ve sonrası uyulması gereken kurallara uyduğunuz takdirde sorun yaşamadan dövmenizi silmek mümkündür.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.