Menü

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Günümüz erkeklerinde de kıl sorunlarından dolayı rahatsız olanlar ve istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen erkekler bulunmakta. Özellikle aşırı kıllanmanın olduğu erkekler artık dış görünümlerine önem verdiklerinden doları en az kadınlar kadar titiz davranmaktalar . Bu yolla aşırı kıllanmanın önüne geçmekte ve rahat bir hayat sürmekteler.

Erkeklerde Epilasyon yapılacak yerler

– Sakal üstü
– Kaş arası
– Kulak
– Ense
– Boyun
– Omuzlar
– Göğüs
– Sırt
– Kol
– Bacak
en sık uygulama yaptırılan bölgelerdir.
Özellikle belirtmek gerekir ki kıl yapısından dolayı erkeklerde lazer uygulamaları kadınlara nazaran daha da başarılıdır.

Erkeklerde Epilasyon Seans Sayısı;

Epilasyon uygulamalarında, seans sayıları kişinin kıl yapısına, yaşına vücut durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Ancak belirtmeden geçemeyeceğimiz şudur ki, bir seans yapılacak  lazer epilasyonla ıl ve tüylerden kurtulmak doğru bir cevap değildir ve hiçbir  gerçekci bir karşılığı yoktur. Sebebi ise, vücudumuzda ki tüy ve kıllar büyüme (anajen), dinlenme (telojen) ve dökülme (katajen) evrelerini geçirirler. Şayet lazer epilasyon uygulaması, Eğer bir kıl büyüme evresinde iken  uygulanıyorsa, o kılın o seansta tamamen olarak yok olması mümkün olabilir. Ancak tam tersi durumda ise yani  büyüme evresinde değilse dökülme sağlanamaz. Lazer Epilasyon seans sayıları bu nedenle artmakta ve seanslar arasında 1 – 2 ay gibi süreler öngörülmektedir.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.