Menü

İPLE YÜZ GERME

İple yüz germe işlemi ameliyatsız bir estetik çözümdür. Bu işleme aynı zamanda iple yüz asma işlemleri de denmektedir.

Bu işlem,

• Sarkma

• Kırışıklık

• Sarkma sonucu oluşan düşük ifade ve fazla deri görüntüsü gibi problemleri çözer.

İple Yüz Germe İşlemi Nasıl Uygulanır ?

İple yüz asma işlemi için öncelikle hasta muayene edilerek deride problemler tespit edilir. Problemin derecesine göre ne kadar ip ile hangi noktalardan asma işlemi yapılacağı tespit edilir. Ardından, hekimin insiyatifindeki noktalardan hekim tarafından ipler deri altına asma sağlanacak olan noktolara yerleştirilir. İşlemden önce cilt yüzeyi temizlenir. Daha sonra, hasta işlem koltuğuna yatırılarak , kanüller deri altına yerleştirilir. Kanüllerin deri altına yerleştirilmesi bittiği zaman tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir. Bu işlem tıpkı iğneleme işlemi gibidir.

İşlem Esnasında Merak Edilen Acı Seviyesi …

İşlemde iğne ve kanüller kullanıldığı için acı ve itme hissi duyulabilir. Bu nedenle de işlemden önce uygulama alanına yani yüz bölgesine bölgesel anestezi işlevi olan kremler uygulanır. Daha sonra etki eden kremin fazlası cilt üzerinden temizlenip yağlılık hissi giderildikten sonra asma işlevi başlar.

İşlem Esnasında Kullanılan İplerin Özelliği

Kullanılan ipler 2 tiptir.

• Düz ipler

• Kılçıklı ipler

Bu ipler PDO İpleri olarak adlandırılır ve alerjik problemler yaşamayan kişilerde herhangi bir sorun yaratmazlar.

PDO İpleri İle Yüz Germe İşlemi Kimlere Uygulanabilir ?

Öncelikle hastanın alerji problemleri yaşamıyor olması lazım. Bu ipler her ne kadar sağlıklı ve güvenilir olsa da deri altında alerji oluşturma ihtimali vardır. Buna ek olarak her işlemde sakıncalı olduğu gibi hormonal değişim ve ilaç tedavisi sürecinde olan kişilere uygulanmamalıdır. Son kriter ise kesinlikle hastanın yüzünde bir miktar sarkma ve yaşlanma olmalıdır. Sarkma sorunu olmayan derilerde bu işlem doğal görünüm sağlamaz.

İŞLEM SÜRESİ :

Bu İşlem 35 dakikada yapılır. Fakat lokal anestezi kreminin etki süresi ile toplam süre 1 saate yakın zaman alabilir.

Asma İşleminin Tamamı Tek Seferde Mi Yapılır ?

Evet. Tüm ipler tek seansta yerleştirilerek gençleşme ve gerdirme sağlanmış olur. Bölüm bölüm ve seans seans bir uygulama gereksizdir.

İple Yüz Germe İşlemi Geri Dönüşü Olan Bir İşlem Mi dir ?

Elbette. Yapılan uygulamadan herhangi bir sebep ile memnun kalmazsanız yapılan işlem geri döndürülebilir ve yerleştirilen ipler ikinci bir operasyon ile çıkartılabilir.

Etki ve İyileşme Süreci

Yapılan işlem anında etki eden bir işlemdir. Asma ve gerdirme hemen başarısını gösterir. İyileşme süreci ise basittir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Bu geçici yan etkiler 7 gün içinde hafifler ve yapılan işlem doğallaşarak asıl estetik görüntüsünü sergilemeye başlar. Bu şekilde gerdirme işlemi yapılmış olur.

İşlem Sonrasında Sizi Bekleyen Görünüm …

Bu durum yapılan muayenede aşağı – yukarı belirlenir. Yüzünüzde ne derece bir gerdirme sağlanabileceği doktor tarafından hesaplanarak tahmini görüntü hastaya bildirilir. Doğal sonuçlar elde edilen ve sarkma derecesine en uygun şekilde tedavi sunulan yöntemde şaşkın, tamamen gergin doğal olmayan sonuçlar elde edilmez.

Fiyatı Belirleyen Unsurlar …

Bu işlemde fiyatları değişken kılan bazı unsurlar vardır.

• Ciltteki sarkma problemi

• Hastanın deri yapısı

• Ne kadar sayıda ip kullanımının yeterli olacağı

Bu nedenle net bir fiyat bu işlem için belirli değildir.Detaylı bilgi almak için doktor görüşmelerimiz ücretsizdir. Sizi merkezimize bekliyoruz.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.