Menü

DERMAPEN

Dermapen Tedavisi

Dermapen bir tedavi yöntemi değil , kullanılan orijinal patentli cihazın adıdır. ABD dan gelen ve FDA onaylı tek mikro iğneleme sistemidir. Piyasada ne yazık ki normal dermaroller ve Uzakdoğu ürünü dermapen benzeri cihazları orjinal diye tanıtan birçok yer var. Dermapen firması, bu şekilde reklam yapan ve orijinal kullanmayan yerlere gerekli yasal işlemleri yapmaktadır. Siz hastalar da cihazın üzerindeki dermapen yazısını mutlaka görünüz.

Orjinal Dermapen Kullanmak Neden Önemli

Dermapeni diğer mikro iğneleme sistemlerinden ayıran en önemli özellik, iğnelerin patentli diziliş formu ve keskinliğidir. Dermapen ile 2,5 mm derinlikte rahatlıkla işlem yapabilirken orijinal olmayan cihazlarda 2 mm derinlikte bile hastanın yüzünde çiziklere sebep olmaktadır.

Dermapen iğneleri titanyum olup bakteriyel bulaş riski yoktur. Orijinal olmayan cihazların başlıkları titanyum olmayıp bakteriyel bulaş riski oldukça fazladır.

Dermapen cilt yüzeyinde mikro hasarlar oluşturarak cildi yeniden iyileşme fazına sokar. Aynı zamanda cilt yüzeyinden verilen ürünün %100 e yakın verimlilikte cilt altına geçmesini sağlar. Bu sayede kullanılan ürünün etkinliği arttırılmış olur.

Dermapen İle Akne (Sivilce) İzleri Tedavisi

Akne izleri birçok insan için oldukça sıkıcı bir problem olup, tedavisi için kanıtlanmış yöntemlerden birisi de dermapen tedavisidir.

Dermapen ile akne izleri tamamen kaybolmaz, ancak gözenekleri ve cildi tamir ettiği için akne izlerinin çok büyük oranda kaybolmasını sağlar. Akne izleri tedavisinde dermapen ile beraber kullanılan büyüme faktörleri içeren özel ürünler sivilce izleri tedavisinin başarısını arttırmaktadır.

Akne izleri tedavisi seans sayısı ortala 6-8 seans olup, seans aralıkları 2-3 haftadır. Akne (sivilce) izleri tedavisi uygulaması yapıldıktan sonra 2-3 gün süren kızarıklıklarınız olmakta ve bu zaman zarfında uygulama yapılan alanlarının mutlaka güneşten korunması gerekmektedir.

Dermapen İle Leke Tedavisi

Güneş lekeleri ve doğum lekeleri, tedaviye en dirençli ama, doğru tedavi yöntemi kullanıldığında oldukça başarılı sonuçlar alınan bir problemdir.

Güneş lekeleri tedavisinde dermapen ile beraber uygun mezoterapi ürünleri kombine edilerek ürünlerin etkinliği arttırılır. Leke tedavisinde dermapenin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış olup, doğru cilt tipi ve doğru lekelerde kullanmak çok önemlidir.

Dermapen İle Cilt Gençleştirme

Dermapen sadece leke tedavisi ve sivilce izleri tedavisinde kullanılmaz. Aynı zamanda geniş gözenekleri sıkılaştırmak için ve cilt gençleştirme için de kullanılır.

Cilt gençleştirme kişiden kişiye seans sayısı değişmekle beraber ortalama 4-8 seans arasındadır. Dermapen ile cilt gençleştirme uygulaması seans aralıkları 3-4 hafta olup cilt tipinize uygun ürünlerle tedavi desteklenmektedir.

 

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.