Menü

SOMON DNA UYGULAMASI

Somon DNA’sı

Gelişen teknoloji ile beraber yüz gençleştirmedeki başarımız, biz plastik cerrah ve dermatologlar olarak her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Somon DNA‘ sı da bu yeniliklerden biri ve belki de bu zamana kadar gördüğümüz en etkili yöntemlerden biri. Somon DNA‘ sı preparatı, somon balığı yumurtalarından elde edilir ve içerdiği hyaluronik asit ve eser aminoasitler sayesinde ilk seans itibariyle ciltte gözle görülür etkiler sunar.

 

Somon Dna Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastanın cilt yapısı ve yaşına göre değişir ve ortalama etkinlik süresi 12 ay şeklinde rapor edilse de, kalıcılığı tekrarlayan seanslarla giderek artar ve cildi onarım sürecine sokar.

Cilde uygulandıktan sonra, dermis tabakasında metabolik faaliyetler artar ve yeni damarlar ve kollajen sentezini sağlayan büyüme faktörlerinin ciltten salınımını arttırır. Bu sayede kan akışı hızlanır ve cildin nemlenmesi ve yenilenmesi başlar. Bu süreç, zaman geçtikçe hızlanır ve cildin yenilenmesini sağlayan fibroblast, kollajen ve elastin sentezi artarak endojen hyaluronik asit salınımı artmaya başlar ve ciltte toparlanma sıkılaşma ve nem dengesinin arttığı görülür.

Somon DNA‘ sı tüm dünyada yeni bir dönem başlatmış olup, dünya çapında birçok ünlü ismin de bu yöntemi kullandığını görmekteyiz.

Somon DNA Aşısı PI SYSTEM Nerelerde Kullanılır?

Her cilt tipinde güvenle uygulanabilen bir yöntem olup kısaca;

Cilt yapısının düzenlenmesinde,
Yüz, boyun-dekolte, el, dudak bölgelerinin yenilenmesi, onarımı ve gençleştirilmesinde,
Göz çevresinin aydınlatılması ve yeniden yapılandırılmasında (şişlik ve koyu halkaların giderilmesinde),
Hamilelik sırasında ve kilo alıp vermeler sonucunda oluşan çatlakların tedavisinde,
Hormonsal saç dönülmesi tedavisinde,
Akne skarlarının tedavisinde,
İç kol ve dizde görülen sarkma ve çatlak tedavilerinde kullanılır.

Nasıl Uygulanır?

 

Mezoterapi yöntemi ile cilde enjekte edilen Somon DNA, doğal bir serum olduğu için hiç bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Ayrıca Somon DNA aşısı da denilmektedir.

Uygulama sırasında kişiler sadece enjekte iğnesinin acısını hissedeler ki çoğu zaman bunun bile farkına varmazlar. Bu tedavi bu yönü ile en ağrısız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir.

Cerrahi müdahale olmadığı için anesteziye de gerek duyulmayan işlemde kişiler hemen günlük hayatlarına dönebilirler.

Uygulama sonrasında sadece iğne delik bölgelerinde çok hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olup, sanki cilde hiç bir şey uygulanmamış gibi bir görüntü oluşur.

Uygulama tek seans veya 3 ayda bir toplam 4 seans seklinde uygulanabilir ve tamamen kişiye bağlıdır. Uygulama yetkisi sadece plastik cerrah ve dermatologlarda olup, uygulayıcıya kimlik bilgilerini sormayı unutmayınız.

Başka Yöntemlerle Uygulanabilir Mi?

 

Somon DNA aşısı cilt gençleştirme yöntemlerinden bir tanesidir ve başka yöntemlerle rahatlıkla kombine edilebilir. İşlem yapılmadan önce, ilk 15 gün tek veya 2 seanslık nemlendirme işlemi yapılır ve cilt somon DNA aşısına uygun hale getirilir.

 

0533 058 02 32 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.