Menü

ND-YAĞ LAZER EPİLASYON

ND-YAĞ Lazer Nedir?

Nd-Yağ lazer 1064 nm dalga boyunda ve kramoforu hemoglabinolan yani kan ve kan damarları tarafından emilen dolayısıyla destrüktifetkisini damarlar üzerinde gösteren bir lazer türüdür.Lazerle damar tedavisi vekılcal tedavisi için en etkili lazerdir.

ND-YAĞ Lazer ile inceve açık renkli tüylere epilasyon uygulaması yapılır mı?

Nd-Yağ ile lazer epilasyonun önemli avanajlarından birtanesin de ince ve açık renkli tüylere de etkin bir şekilde epilasyonuygulaması yapabilmesidir.Çünkü etki mekanizması tüyün rengi ve kalınlığıüzerinden almaktır.Bu sebeple Alexandrite sonrası incelen tüylerin kalıcıepilasyonu için ideal bir sistemdir ve lazer epilasyon merkezlerinde bulunmasıgereken bir lazer türüdür.

Koyu ve bronzlaşmış tenlerde Nd-Yağ lazer kullanılabilir mi?

Evet Nd-Yağ lazerlerin diğer bir avantajı bronz tenlerde çokdaha güvenli uygulamalar yapılabilmesi ve yanık ihtimalinin daha düşükolmasıdır.

Nd-Yağ Lazer

Nd-Yağ lazer sistemleri lazer epilasyon yanında, 4-5 mm kalınlığa kadar varislerin tedavisinde , cilt altı kollojen üretimini uyararak kırışıklık tedavisinde (lazer genesis) amacıyla da kullanılır. Cilt yanığı,lekelenme gibi komplikasyon ihtimali bu sınıf lazerlerde oldukça düşüktür.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.