Menü

SAÇ EKİM TEKNİKLERİ

Saç ekimi FUT ve FUE olmak üzere iki yöntemle gerçekleştirilir.
FUT tekniğinde donör bölgesine kesi yapılarak saçlı deri parçası alınır. Deri parçasının alındığı yer gerdirilerek dikiş atılır. Mikroskobik olarak bu deri parçası parçalanır ve saç kökleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan saç kökleri ihtiyaç duyulan bölgeye nakledilir. Bu teknikle yapılan saç ekimlerinde, kesinin yapıldığı yerde kalıcı bir dikiş izi oluşur ve iyileşme süresi FUE tekniğine göre daha uzundur. Bu sebeple günümüzde pek tercih edilmemektedir.
Diğer bir yöntem olan FUE tekniğinde ise donör bölgede tek tek açılan 0,6mm – 0.8mm çaplı ufak delikler açılır ve bu deliklerden saç kökleri tek tek toplanır. Sonrasında toplanan saç kökleri ihtiyaç duyulan bölgeye tek tek ekilir. Açılan delikler küçük çaplı olması sebebiyle yara izi bırakmaz ve iyileşme süresi kısadır. Dolayısıyla FUE tekniği son yıllarda hızla popülerlik kazanmıştır. Yedi günlük iyileşme süreci sonrasında cilt üzerinde hiçbir iz kalmadan işlem tamamlanmış olur.

0532 678 3823 ' e tıklayarak WhatsApp'tan konuşma başlatabilir yada aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.